0 232 856 60 66 - 0 532 133 21 91 

0 232 856 60 66 - 0 532 133 21 91 

Chiller Soğutma Sistemleri

Hava Soğutmalı Soğutucu (Air Cooled Chillers)

Hava soğutmalı soğutucu işlenmiş sudan ısıyı alır ve ısı ardından soğutma biriminin çevresindeki havaya aktarılır.Bu Tip soğutma sistemleri genellikle ek ısının çıkarılmasına etmen olmadığı yerlerde kullanılır.Aslında genellikle kış aylarında bir tesisi ısıtmak için fazla ısı kullanımı için pratiktir.Bu nedenle ek maliyetten tasaruf sağlar.

Hava Soğutmalı soğutucu sistemler su soğutmalu sistemlere göre daha az bakıma ihtiyaç duyarlar ve soğutma kulesi yoğuşturucu su pompası gereksinimine ihtiyaç duymazlar.Ancak sıvı yüzey kuru yüzeye göre ısıyı daha iyi transfer edeceğinden,hava soğutmalı sistemler,su soğutmalı ünitelere göre yaklaşık %10 daha fazla enerji tüketmek eğilimi gösterecektir.

Su Soğutmalı Soğutucu işlenmiş sudaki ısıyı emer ve soğutmalı bir kule,nehir,gölet vb.ayrı bir su kaynağına aktarır.Endüstriyel su soğutucuları,büyük kapasiteli hava soğutmalı su soğutucularının problem yarattığı ısı oluşumu uygulamalarında kullanılır.

Müşterinin güç tüketimi,optimum verimlilik gerektirdiği durumlarda dikkate alınır.Su soğutmalı soğutucularda mineral birikimini önlemek için kondansatörlü su arıtma gereklidir.Mineral birikintileri ısı iletimi durumunu zayıflatarak,ünitenin verimini düşürür.

Cold Shot tıbbi soğutucu uygulamaları MRG (Manyetik Rezonans Görüntüleme),Lineer hızlandırıcılar ve pet tarayıcılar içerir.Bu uygulamarın kritik doğası gereği,endüstriyel medikal soğutucular genellikle hasta konforu sağlamak için hava kompresörleri,soğuk hava kurutucuları ve çeşitli uyarılar,otomatik şehir elektriği değişimlerini karşılayacak şekilde donatılmıştır.

Tıbbi soğutucular,çok geniş kullanım amaç yelpazesine sahiptir,ama tek bir ortak özellik tüm tıbbi soğutucular için gereklidir :Güvenirlik bu soğutucular,son derece önemli bir dizi gerçek dünya uygulamalarına hizmet vermektedir.

Ürün Seçenekleri

Alana Özel Havalandırma

Garantili Hizmet

Montaj ve Parça Garantisi

Profesyonel Ekip

Ürün ve Servis Hizmeti

Sosyal Medya

Sosyalmedya da bizi takip edebilirsiniz.

0 232 856 60 66

0 532 133 21 91

Yedi Eylül Mahallesi 5528 Sokak,
No: 69/3 Torbalı / İZMİR

Copyright © 2021 Venio Agency