0 232 856 60 66 - 0 532 133 21 91 

0 232 856 60 66 - 0 532 133 21 91 

Hücreli sulu filtre nedir, avantajları, fiyatları

Temiz su kaynaklarına olan ihtiyaç her geçen gün artmakta ve firmalar kullandıkları suları tekrar kullanabilir hale getirmek için çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Günümüzde firmaların büyük çoğunluğu üretim sırasında temiz su kaynakları kullanmaktadır. Temiz su kaynaklarının kontrolsüz kullanılması, temiz suya erişim sıkıntısını ortaya çıkarmaktadır. Firmalar, çalışmaları sırasında kullandıkları suları tekrar kullanabilir hale getirmek için hücreli sulu filtre kullanmaktadır.

Kullandıkları suları çeşitli işlemlerden geçirerek yeniden temiz su elde eden firmalar hem tasarruf yapmakta hem de daha az maliyetle üretim yapmaktadır. Sizleri için oluşturduğumuz yazımızda hücreli sulu filtrenin ne olduğuna, hücreli sulu filtre kullanmanın avantajlarına, hücreli sulu filtrenin fiyatlarına ve hücreli sulu filtre ile ilgili detaylara yer veriyoruz.

 

Hücreli sulu filtre nedir?

Hücreli sulu filtre, su içerisindeki partiküllerin ortadan kaldırılmasını sağlayan ve suyu tekrar kullanılabilir hale getiren filtreleme sistemidir. Hücreli sulu filtre sayesinde su, birden fazla işlemden geçirilir, tekrar üretim ve tüketim için kullanılır. Hücreli sulu filtrenin üç katmanı bulunur ve bu katmanların her biri farklı bir işlevi yerine getirmektedir. Hücreli sulu filtrenin katmanları şu şekilde sıralanabilir:

Hücreli sulu filtre nasıl çalışır?

Hücreli sulu filtrenin diğer filtrelere kıyasla daha farklı bir çalışma prensibi vardır. Hücreli sulu filtre, suyu temizlemek için şu adımları takip eder:

Hücreli sulu filtrenin avantajları nelerdir?

Hücreli sulu filtrenin temel amacı, su tasarrufu sağlamak ve suyu filtrasyon işlemlerinden geçirerek endüstriyel kullanıma uygun hale getirmektedir. Hücreli sulu filtrenin firmalara sağladığı pek çok avantaj bulunur. Hücreli sulu filtre sisteminde birden fazla hücre kullanılır ve bu hücreler su içerisindeki farklı moleküllere ve partiküllere nüfuz ederek tam anlamıyla temizleme sağlar. Her hücre farklı bir molekülle ilgilendiğinde filtrasyon işlemi daha doğru ve hızlı tamamlanır.

Hücreler arasında iş bölümü yapılması, hücrelerin bakım ve onarıma daha az ihtiyaç duymasına neden olur. Filtrasyon işlemini yapan hücreler, kolay bir şekilde değiştirilebilir ve iyileştirilebilir şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle yaşanabilecek herhangi bir arızada hücrelerin değişimi pratik bir şekilde gerçekleştirilir.

Hücreli sulu filtrenin dezavantajları nelerdir?

Hücreli sulu filtre, diğer filtre sistemlerine kıyasla daha maliyetlidir.

Hücreli sulu filtrenin uzun süre yüksek performansta çalışabilmesi için belirli aralıklarla bakımdan ve onarımdan geçirilmesi gerekmektedir. Bakım ve onarım maliyetleri de hücreli sulu filtrenin dezavantajları arasında yer alabilir.

Hücreli sulu filtrenin kurulumu, diğer filtre sistemlerine kıyasla daha karmaşıktır. Hücreli sulu filtrenin kurulumu ve işletilmesi aşamalarında alanında uzman bir personele ihtiyaç duyulabilir.

Hücreli sulu filtre hangi alanlarda kullanılır?

Evsel su arıtma sistemleri: İçme suyunun arıtılması ve tüketime uygun hale getirilmesi hücreli sulu filtre ile mümkün olmaktadır. Kişiler, hücreli sulu filtre kullanarak suyu çeşitli partiküllerden ayrıştırılmış ve temizlenmiş su tüketebilmektedir.

Endüstriyel su arıtma: Evsel su arıtma sistemlerinden daha kapsamlı olan endüstriyel su arıtma, firmaların üretim sırasında kullandıkları suyun filtrasyon işlemlerinden geçirilmesi, zararlı moleküllerden ve partiküllerden uzaklaştırılması aşamalarını kapsar. Endüstriyel alanda kullanılan hücreli sulu filtre, suyun temizlenerek yeniden üretim için kullanılabilmesini sağlar.

Tarım: Tarım arazilerinin sulandıktan sonra sulama suyunun filtrasyon işlemlerinden geçirilmesi ve tekrar tarım suyu olarak kullanılabilmesi, hücreli sulu filtre sayesinde olmaktadır.

Hücreli sulu filtre hangi alanlarda kullanılmaz?

Hücreli sulu filtre, endüstriyel alanlarda en sık kullanılan filtreleme yöntemlerinden biridir. Bununla birlikte bazı alanlarda hücreli sulu filtre kullanılması önerilmez.

Yüksek basıncın ve yüksek sıcaklığın bulunduğu alanlarda, Hücreli sulu filtrenin performansı düşmektedir. Bu nedenle bu alanlar Hücreli sulu filtre kullanmak için uygun değildir.

Hücreli sulu filtre yüksek performansta çalışabilmek ve istenilen verimi sağlayabilmek için temiz suya ihtiyaç duymaktadır. Su kalitesinin düşük olduğu alanlarda hücreli sulu filtrenin kullanılması önerilmez.

Kimyasal maddelerin yer aldığı alanlar, Hücreli sulu filtreye zarar verebilmektedir. Bu tür kimyasalların yer aldığı alanlarda Hücreli sulu filtre yerine başka filtreleme yöntemlerinin tercih edilmesi gerekmektedir.

Patlama ve yangın riskinin yer aldığı alanlarda hücreli sulu filtre kullanılması önerilmez. Su ile çalıştığı için hücreli sulu filtrenin bu alanlarda riski daha da artırdığı görülmektedir.

Hücreli sulu filtrenin bakımı nasıl yapılır?

Hücreli sulu filtrenin uzun ömürlü olması ve verimli bir hizmet vermesi için belirli bakım ve onarım işlemlerinden geçirilmesi gerekmektedir. Hücreli sulu filtrenin bakımı kapsamında şu işlemler yapılmaktadır:

Hücreli sulu filtre fiyatları

Hücreli sulu filtrenin pek çok alanda kullanımı mevcuttur. Hücreli sulu filtre sisteminde filtrasyon işleminin etkili sonuçlar vermesi, her geçen gün daha fazla kişinin ve firmanın hücreli sulu filtre siparişi vermesini sağlamaktadır. Hücreli sulu filtre satın almak isteyen kişiler ve firmalar, internette hücreli sulu filtre fiyatları hakkında araştırmalarını sürdürmektedir.

Hücreli sulu filtre fiyatları, kullanılacak alana ve satış yapan firmaya göre değişiklik göstermektedir. Hücreli sulu filtre fiyatlarını öğrenmek ve avantajlı fiyatlarımızdan yararlanmak için bizi arayabilir, görüşmemiz sonucunda ihtiyaçlarınızı karşılayacak hücreli sulu filtre sistemlerine sahip olabilirsiniz.

Ürün Seçenekleri

Alana Özel Havalandırma

Garantili Hizmet

Montaj ve Parça Garantisi

Profesyonel Ekip

Ürün ve Servis Hizmeti

Sosyal Medya

Sosyalmedya da bizi takip edebilirsiniz.

0 232 856 60 66

0 532 133 21 91

Yedi Eylül Mahallesi 5528 Sokak,
No: 69/3 Torbalı / İZMİR

Copyright © 2021 Venio Agency