0 232 856 60 66 - 0 532 133 21 91 

0 232 856 60 66 - 0 532 133 21 91 

Hücreli Sulu Baca Filtre Sistemleri

 

SULU BACA FİLTRESİ NEDİR?

Kömür ve fuel-oil gibi yüksek kükürt içerikli yakıtların kullanıldığı kazanlardan ve odun fırınlarından çıkan duman gazlarında bulunan kül, is kurum ve partikülleri tutarak kükürtdioksit seviyesini dengeleyen bir sistemdir.

SU BACASI FİLTRE İŞLETİM SİSTEMİ

Filtrelerin içindeki kademeli bölmelerde bulunan paslanmaz spiral nozul sistemi ile partikül kurum ve kül gibi atıklar süzülerek çökeltme tankına yönlendirilir, çökeltme tankında katı ve sıvı parçalar olarak ayrılır ve filtre sistemi düzenli olarak temizlenir. (periyodik olarak 20 günde bir) temizlenirken katı kısım tahliye vanaların çıkışlarında ayrılır ve bertarafa gönderilir sıvı kısmı ise. Kanalizasyona deşarj edilerek dumandaki kükürtdioksit oranının ayarlanmasını sağlar.

 

SULU BACA FİLTRESİ MONTAJ ŞEKLİ

Baca borusu çıkışına filtre alt aparatı kullanılarak monte edilir. Kazan gücüne ve yakıtın cinsine göre filtre ebatları değişiklik gösterir.Su giriş ve tahliye boruları takıldıktan sonra montaj işlemi sonlandırılır.

SU BACASI FİLTRE TESİSAT TİPİ

Siklon filtre Wet scrubbeer filtre Hücreli sulu filtre Yaş yıkayıcı filtre kazan kapasitesi yakıt cinsi, alan ve mevcut sisteme göre gerekli hesaplamalar ve tasarımlar yapılır, bağlantı elemanları, elektrik tesisatı, temiz su ve tahliye suyu tesisatları yapılır, seçilen filtre ve çökeltme tank bağlantıları yapıldıktan sonra test edilir ve sistem aktif olarak çalışmaya başlar.

SU BACASI FİLTRESİ KULLANIM ALANLARI

Pide ve Ekmek Fırınları, Merkezi Sistem Kalorifer Kazanları (Otel-Okul-Rezidans vb.), Fabrika İçi Kazanlarda Sulu baca filtre sistemi bacalı yerlerde duman isi ve yağ tutucu olarak kullanılır. Sulu baca filtre sistemi olarak farklı modellerimiz mevcuttur. Sulu sistem baca filtresi, su sirkülasyonu ve sudaki yağ ve isi ayırmak için kullanılır. sistemi tamamlayan diğer bileşenler izolasyonlu salyangoz motoru, hücre aspiratörü ve hız ayarlayıcı inverter sigorta panelidir. Bu sulu sistem is ve baca gazı filtresi ile kurum% 100, duman% 85-95 ve yağ% 90-95 oranında ayrılır. Su sistemi kurum ve duman baca filtresi Sirkülasyon tankında biriken kurum ve yağ düzenli aralıklarla atık su boruları ile kütüğe atılır. Bu talep doğrultusunda sulu baca filtresi kullanımında yağ ayrıştırılarak geri dönüşüm için farklı bir yerde depolanabilir.

Ürün Seçenekleri

Alana Özel Havalandırma

Garantili Hizmet

Montaj ve Parça Garantisi

Profesyonel Ekip

Ürün ve Servis Hizmeti

Sosyal Medya

Sosyalmedya da bizi takip edebilirsiniz.

0 232 856 60 66

0 532 133 21 91

Yedi Eylül Mahallesi 5528 Sokak,
No: 69/3 Torbalı / İZMİR

Copyright © 2021 Venio Agency