0 232 856 60 66 - 0 532 133 21 91 

0 232 856 60 66 - 0 532 133 21 91 

Scrubber ıslak filtre nedir, ne işe yarar, kullanım alanları, fiyatları

Her geçen gün endüstriyel tesislerin üretim hacmi artmaktadır. Üretimin kontrolsüz bir şekilde 
artması aynı zamanda endüstriyel atık miktarının artmasına da neden olmaktadır. Endüstriyel 
atıkların filtreden geçirilmeden doğayla buluşturulması hava kirliliği başta olmak üzere pek çok riski beraberinde getirmektedir.

Endüstri firmalarının üretim yaptıktan sonra ortaya çıkan atıkları doğru bir şekilde ortadan 
kaldırmaları gerekmektedir. Firmalar, bu ihtiyaç doğrultusunda scrubber ıslak filtre ile ilgili araştırma yapmakta ve scrubber ıslak filtre siparişi vermektedir. Sizler için oluşturduğumuz makalemizde scrubber ıslak filtre nedir ve scrubber ıslak filtre ne işe yarar sorularına yanıt buluyor, scrubber ıslak filtre kullanım alanları ve scrubber ıslak filtre fiyatları hakkında sizleri bilgilendiriyoruz

Scrubber ıslak filtre nedir?

Scrubber ıslak filtre, endüstriyel üretim sırasında ortaya çıkan gazların ve buharların filtreden geçirilerek atmosfere verilmesini sağlayan, bu yöntemle çevre ve hava kirliliğini önleyen filtre sistemidir. Scrubber ıslak filtre ile gazların, su ve sıvı temizleyicilerle temas etmesi sağlanır ve bu yöntemle temizlenen gazlar havaya salınırken gazları temizleyen sıvılar da uygun şekilde ortadan kaldırılır.

Scrubber ıslak filtre, hem uzun süre yüksek performansla çalıştığı hem de diğer filtre sistemlerine kıyasla daha ekonomik olduğu için tercih edilmektedir. Endüstriyel firmaların üretim aşamasında ortaya çıkardığı gazlar, scrubber ıslak filtre ile büyük ölçüde ortadan kaldırılabilmektedir.

Scrubber ıslak filtre ne işe yarar?

Hava ve çevre kirliliği, sağlıklı yaşamı olumlu ölçüde etkiler ve yalnızca insanların değil tüm canlıların zaman içerisinde çeşitli rahatsızlıklarla karşılaşmasına neden olur. Scrubber ıslak filtre, endüstriyel atıkların doğru ve kolay bir şekilde doğaya salınmasını sağlar. Endüstriyel atıklardan kaynaklanabilecek hava ve çevre kirliliği scrubber ıslak filtre ile önlenebilir

Endüstriyel firmalar, ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda scrubber ıslak filtreyi özelleştirebilmekte ve bu özelleştirme ile scrubber ıslak filtreden yüksek verim alabilmektedir. Pek çok gazın temizlenmesini sağlayan scrubber ıslak filtre, firmalara kullanım kolaylığı sağlar ve atıkların ayrıştırılması konusunda etkili sonuçlar verir

Scrubber ıslak filtrenin kullanım alanları nelerdir?

Enerji üretimi yapan endüstriyel firmalar, scrubber ıslak filtre kullanarak kirli gazları ayrıştırabilmektedir. Özellikle termik santrallerin sıkça kullandığı scrubber ıslak filtre, her geçen gün daha fazla firmanın ihtiyacını karşılamaktadır.

Kimya sektöründe de scrubber ıslak filtrenin sağladığı avantajlardan yararlanılmaktadır. Kimyasal tepkimeler sonucunda ortaya çıkan gazlar, scrubber ıslak filtre ile temizlenebilmekte, çevre ve hava kirliliği yaratmayacak formda doğaya salınmaktadır. Her geçen gün daha fazla kimyasal ürünün üretildiği göz önünde bulundurulduğunda scrubber ıslak filtreye olan ihtiyaç da paralel olarak artış göstermektedir.

Metalurji tesisleri, scrubber ıslak filtre kullanarak gazların ve tozların ayrıştırılmasını sağlamaktadır. Ayrıştırma işlemi ile metalurji endüstrisinde yapılan çalışmalardan kaynaklı yaşanabilecek çevre kirliliğinin önüne geçilmektedir

Petrokimya endüstrisinde, üretim sırasında ortaya çıkan kimyasal atıkların çevreye zarar vermemesi amacıyla firmalar, scrubber ıslak filtreyi tercih etmektedir.

Scrubber ıslak filtrenin özellikleri nelerdir?

Scrubber ıslak filtre, içerdiği malzemeler ile uzun süre paslanmaz ve firmalara sorunsuz bir kullanım sağlar. Scrubber ıslak filtre, endüstriyel atıkların büyük bir çoğunluğunu kolay bir şekilde ayrıştırabilir ve ayrıştırma işleminin güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Firmalar, kendi ihtiyacını karşılayacak nitelikte ve formda scrubber ıslak filtre siparişi verebilmektedir

Özelleştirilebilir olmasıyla firmaların scrubber ıslak filtreden alacağı verim maksimum düzeye çıkarılır. Scrubber ıslak filtre, bazı ayrıştırma işlemlerinde ön filtre olarak kullanılabilmektedir. Bu da filtreleme işlemin daha hızlı ve istenilen düzeyde olmasını sağlar.

Scrubber ıslak filtre kokuyu önler mi?

Restoran gibi işletmeler, etrafa koku yayabilmekte ve bu koku kimyasal içerikli olmasa da çevreyi rahatsız edebilmektedir. İşletmeler, scrubber ıslak filtre kullanarak ortaya çıkabilecek bu kokuyu önleyebilmekte ve çevreye herhangi bir rahatsızlık vermeden işleyişine devam edebilmektedir.

Scrubber ıslak filtrenin avantajları nelerdir?

Scrubber ıslak filtrenin dezavantajları nelerdir?

Scrubber ıslak filtre, ayrıştırma işlemi yaparken suya ihtiyaç duyan ve su tüketen bir filtre sistemidir. Scrubber ıslak filtre kullanan büyük ölçekli firmalar, atık su miktarının artmasına neden olabilmektedir.

Scrubber ıslak filtre, atıkların tam anlamıyla ayrıştırılabilmesi için çeşitli kimyasallar kullanabilmektedir. Bu kimyasalların temin edilmesi, taşınması ve depolanması gibi işlemler scrubber ıslak filtrenin dezavantajları arasında yer almaktadır.

Scrubber ıslak filtrenin uzman kişiler tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu da işletme maliyetinde yükselişe neden olabilmektedir.

Scrubber ıslak filtre ile neler ayrıştırılabilir?

Scrubber ıslak filtre kurulumu yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Scrubber ıslak filtrenin kurulacağı alanın düz ve sağlam olması gerekmektedir. Scrubber ıslak filtre sisteminde bol miktarda su kullanılacağı için filtreye temiz su bağlantısı yapılmalıdır. Scrubber ıslak filtrenin işleyişini kontrol etmek için bir elektrik panosu kurulmalı ve bu yöntem ile yaşanabilecek aksiliklerin önüne geçilmelidir. Sistem kurulduktan sonra scrubber ıslak filtrenin su seviyesi belirli periyotlarla kontrol edilmeli ve gerekli durumlarda filtreye su ilavesi yapılmalıdır.

Scrubber ıslak filtre nasıl tasarlanır?

Her firmanın ihtiyaçları ve beklentileri birbirinden farklıdır. Buna yönelik olarak scrubber ıslak filtre tasarımları zenginleştirilmiş ve farklı boyutlarda scrubber ıslak filtreler üretilmiştir. Firmalar, kendi fiziki yapılarına ve beğenilerine uygun scrubber ıslak filtre siparişi verebilmektedir.

Scrubber ıslak filtre fiyatları

Endüstriyel alanda faaliyet gösteren ve üretim yapan firmalar hem hava hem de çevre kirliliğini önlemek için scrubber ıslak filtreyi tercih etmektedir. Scrubber ıslak filtre fiyatlarını araştıran firmalar, fiyatların pek çok faktöre bağlı olarak değiştiğini ve günce scrubber ıslak filtre fiyatlarının sürekli olarak güncellendiğini öğrenmektedir. Sizler de scrubber ıslak filtre satın almak ve scrubber ıslak filtre fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşme ile sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

 

 

Ürün Seçenekleri

Alana Özel Havalandırma

Garantili Hizmet

Montaj ve Parça Garantisi

Profesyonel Ekip

Ürün ve Servis Hizmeti

Sosyal Medya

Sosyalmedya da bizi takip edebilirsiniz.

0 232 856 60 66

0 532 133 21 91

Yedi Eylül Mahallesi 5528 Sokak,
No: 69/3 Torbalı / İZMİR

Copyright © 2021 Venio Agency