0 232 856 60 66 - 0 532 133 21 91 

0 232 856 60 66 - 0 532 133 21 91 

Sulu baca filtresi nedir, nasıl çalışır, fiyatları

Baca içerisine bulunan zararlı gazların su ile ayrıştırılması ve zararlı gazların suya hapsedilerek havayla temas etmesinin önlenmesi sulu baca filtresi ile mümkün olmaktadır. Sulu baca filtresi, kirli gazların zararlı etkilerini ortadan kaldırmak için kullanılabilecek en uygun filtrelerden biridir. Baca içerisinde kirli olarak nitelendirilebilecek ve içerisinde bulundurduğu zararlı bileşiklerle hem hava hem de çevre kirliliğine neden olabilecek gazlar, sulu baca filtresi ile ayrıştırılabilmektedir.

Sulu baca filtresi, özellikle endüstriyel alanda faaliyet gösteren firmalar, restoranlar ve fırınlar tarafından tercih edilmektedir. İçeriğimizin devamında sulu baca filtresinin nasıl çalıştığına, sulu baca filtresinin kullanım alanlarına ve sulu baca filtresinin fiyatlarına yer veriyoruz. Sulu baca filtresi ile ilgili merak ettikleriniz makalemizde…

Sulu baca filtresi nedir?

Sulu baca filtresi, baca içerisindeki kirli ve zararlı gazların su ile çöktürülmesini, havaya temiz havanın salınmasını sağlayan bir sistemdir. Hem çevre temizliğinin sağlanmasında hem de canlıların sağlıklı bir yaşam sürmesinde sulu baca filtresi hayati bir önem taşımaktadır. Sulu baca filtresi ile gazların içerisinde bulunan kül, kömür ve buna benzer kükürt içerikli bileşikler suya çöktürülür ve zararlı gazların atmosfere salınımı engellenir.

Sulu baca filtresi ile fabrikaların büyük bir çoğunluğunda ferah ve kimyasallardan uzak bir çalışma ortamı oluşturulur. Merkezi sistem kalorifer kazanları kullanan firmalar, sulu baca filtresine ihtiyaç duymaktadır. Her geçen gün daha fazla firma, sulu baca filtresine ev sahipliği yapmaktadır.

Sulu baca filtresi nasıl çalışır?

Sulu baca filtresi neden tercih edilir?

Sulu baca filtresi, karbonmonoksit, karbondioksit ve kükürtdioksit gibi hem güçlü hem de oldukça zararlı olan gazların neredeyse tamamını ayrıştırabilmektedir. Ayrıştırma konusundaki performansının yüksek olması, firmaların sulu baca filtresini tercih etmesini sağlamaktadır. Sulu baca filtresinin çalışması herhangi bir nedenden ötürü sekteye uğradığında filtrenin onarımı mümkündür ve bu yönüyle sulu baca filtresi firmalara uzun süreli kullanım vadetmektedir. Sulu baca filtresine belirli periyotlarla bakım yapıldığında hem filtrenin performansı artırılabilmekte hem de olası arızaların önüne geçilebilmektedir. Sulu baca filtresinin diğer filtre sistemlerine kıyasla daha az buharlaşma yapması ve zararlı gazları daha hızlı bir şekilde ayrıştırabilmesi sulu baca filtresinin tercih edilme sebepleri arasındadır.

Sulu baca filtresi nerelerde kullanılır?

Sulu baca filtresinin kullanım alanı oldukça geniştir. Merkezi sistemin ve kömürlü kazanların yer aldığı apartman bacalarında, restoran ve lokanta gibi işletmelerdeki bacalarda, fırın bacalarında ve fabrika bacalarında sulu baca filtresinden yararlanılmaktadır. Bu alanlardaki kirli havanın atmosfere ulaşmasını engellemek için firmalar, çalışmalarını titizlikle yürütmektedir.

Sulu baca filtresi ne işe yarar?

Sulu baca filtresinin amacı öncelikli olarak partiküllerin su ile ayrıştırılarak havayla temas etmesini önlemektir. Bununla birlikte sulu baca filtresi;

Sulu baca filtresi seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Firmaların ihtiyaçlarının birbirinden farklı olması, birden fazla sulu baca sistemi üretilmesine neden olmuştur. Firmaların sulu baca filtresi seçerken bazı faktörleri göz önünde bulundurması gerekmektedir. Sulu baca türlerinin ebadı ve çeşidi, sulu baca sistemi kullanılacak işletmenin türü ve sulu baca sisteminin kazan gücü tercih edilecek sulu baca filtresini değiştirmektedir. Firmalar doğru bir satın alma işlemi yapabilmek için ihtiyaçlarını karşılayacak filtre türüne dikkat etmeli ve kendilerine en uygun sulu baca filtresini seçmelidir.

Sulu baca sistemleri kullanmak zorunlu mudur?

Sulu baca sistemleri kullanımı bazı kurum ve kuruluşlar için zorunlu hale getirilmiştir. Kurumlar, üretim sırasında zehirli gaz salınımında bulunuyorsa sulu baca sistemleri kullanmak zorundadır. Fabrikaların büyük çoğunluğu sulu baca sistemleri kullanmakta ve zehirli gazların atmosfere temas etmesi önlemeye çalışmaktadır.

Sulu baca sistemi nasıl kullanılır?

Baca çıkışının olduğu bölgeye sulu baca filtresi yerleştirilmesi ve zehirli gazların bu bölgeye ulaştığı anda su püskürtülerek dibe çökmesi, sulu baca sisteminin ve filtresinin işleyişini kapsamaktadır. Su içerisinde biriken zararlı maddeler, kanalizasyon yoluyla tahliye edilir. Firmalar, su kullanımından tasarruf sağlamak için su deposu montajı yapabilmekte, kirlenmiş suyu çeşitli işlemlerden geçirerek yeniden kullanılabilir hale getirebilmektedir.

Sulu baca sistemi kurulduktan sonra nelere dikkat edilmelidir?

Sulu baca sistemi, zararlı gazların ve partiküllerin su ile ayrıştırılması işlemidir. Sulu baca sistemi kurulduktan sonra şebekedeki su miktarı kontrol edilmeli, fıskiye borusu gözden geçirilmeli ve su basıncı dikkate alınmalıdır. Bu faktörlerden herhangi birinin eksik veya hatalı olması sulu baca sisteminin doğru bir şekilde çalışmasını engellemektedir. Konforlu bir ayrıştırma işlemi için tüm kontroller tamamlanmalı, sulu baca filtresi hazır hale getirildiğinde çalışmalara başlanmalıdır.

Sulu baca sisteminin performansı nasıl artırılır?

Sulu baca sistemleri, başta yüksek performansla çalışmaya başlasa da süreç içerisinde bu performansın azaldığı görülmektedir. Sulu baca sistemlerindeki performans düşüklüğünün altında pek çok sebep bulunsa da sulu baca sistemlerinin bakımı ve onarımı belirli periyotlarla yapıldığında ve çalışması için gerekli koşulların tümü yerine getirildiğinde sulu baca sistemi eski performansına kavuşmakta ve firmalara verim sağlamaktadır.

Sulu baca sistemlerinin kullanılmaması insan sağlığını etkiler mi?

Havanın temizlemesi, etraftaki kirin, tozun, kokunun ve zararlı gazların bertaraf edilmesi sulu baca sistemleri ile mümkün olmaktadır. Sulu baca sistemlerinin istenilen düzeyde çalışmaması ya da işletmelerin sulu baca sistemleri kullanmaması durumunda oksijensiz bir ortam oluşur.

Zehirli gazları ve partikülleri ayrıştıracak bir sistem bulunmadığı için kişiler, kimyasal içeren gazları solumak durumunda kalırlar ve çeşitli sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalırlar. Sulu baca sistemleri bulundukları alandaki karbonmonoksit ve buna benzer yanıcı gazları ayrıştırmaktadır. Sulu baca sistemleri kullanmayan firmalar, yangına ve patlayıcı ortama davet çıkarabilmektedir

Sulu baca filtresi fiyatları

Sulu baca filtresi satın almak isteyen kişiler arama motorunda ‘’sulu baca filtresi fiyatları’’ kelimelerini aramaktadır. Sulu baca filtresi fiyatları, kullanılacak işletmenin türüne, sulu baca sisteminin ebadına ve satış yapan firmaya göre değişiklik göstermektedir. Güncel fiyat bilgisi almak ve sulu baca filtresi fiyatlarına ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, sulu baca filtresi hakkında merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

Ürün Seçenekleri

Alana Özel Havalandırma

Garantili Hizmet

Montaj ve Parça Garantisi

Profesyonel Ekip

Ürün ve Servis Hizmeti

Sosyal Medya

Sosyalmedya da bizi takip edebilirsiniz.

0 232 856 60 66

0 532 133 21 91

Yedi Eylül Mahallesi 5528 Sokak,
No: 69/3 Torbalı / İZMİR

Copyright © 2021 Venio Agency